ECA-1VM221
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 220 µF - 35 V - 20% - 8 X 11.5mm - Radial - 3.5 mm - 350 mA - 2000h - 85°C.
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA1VM221
  • Part No:
    ECA-1VM221
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    8 x 11.5 mm
  • Voltage:
    35 VDC