ECA-1VM102
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 1000 µF - 35 V - 20% - 12.5 X 20mm - Radial - 5 mm - 900 mA - 2000h - 85°C.
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA1VM102
  • Part No:
    ECA-1VM102
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    1000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    12.5 x 20 mm
  • Voltage:
    35 VDC