ECA-1HM471B
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 470 µF - 50 V - 20% - 10 X 20mm - Radial - 5 mm - 650 mA - 2000h - 85°C.
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA1HM471B
  • Part No:
    ECA-1HM471B
  • Capacitance Value:
    470 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    10 x 20 mm
  • Voltage:
    50 VDC