ECA-1HM470
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 47 µF - 50 V - 20% - 6.3 X 11.2mm - Radial - 2.5 mm - 130 mA - 2000h - 85°C.
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA1HM470
  • Part No:
    ECA-1HM470
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    6.3 x 11.2 mm
  • Termination Style:
    Radial2202
  • Voltage:
    50 VDC