ECA-1HM330I
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 33uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 110mA 2000h 85°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA1HM330I
  • Part No:
    ECA-1HM330I
  • Capacitance Value:
    33 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    5 x 11 mm
  • Voltage:
    50 VDC