ECA-1EM220
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 22 µF - 25 V - 20% - 5 X 11mm - Radial - 2 mm - 90 mA - 2000h - 85°C.
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA1EM220
  • Part No:
    ECA-1EM220
  • Capacitance Value:
    22 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    N/A
  • Voltage:
    25 VDC