ECA-1EHG470B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 91mA 1000h 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA1EHG470B
  • Part No:
    ECA-1EHG470B
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    5 x 11 mm
  • Voltage:
    25 VDC