ECA-1CM221B
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 220 µF - 16 V - 20% - 6.3 X 11.2mm - Radial - 5 mm - 280 mA - 2000h - 85°C.
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA1CM221B
  • Part No:
    ECA-1CM221B
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    6.3 x 11.2 mm
  • Voltage:
    16 VDC