ECA-1CHG331BJ
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 330uF 16V 20% (8 X 11.5mm) Radial 260mA 1000h 105°C
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA1CHG331BJ
  • Part No:
    ECA-1CHG331BJ
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Voltage:
    16 VDC