6TPG100MG
Panasonic
Tantalum Polymer Capacitor, 100 uF, 6.3 V, ± 20%, B1G, 55 mohm, 1411 [3528-11 Metric]
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +