6TPG100M
Panasonic
Cap Tant Polymer 100uF 6.3VDC B1G CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.1mm) SMD 0.07 Ohm 105°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 6TPG100M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    6TPG100M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    2500
  • Fail Safe with Built-in Fuse:
    No
  • Leakage Current:
    63 uA
  • Construction:
    Flat
  • Case Code:
    B1G
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Insulation:
    N/R
  • Equivalent Series Resistance:
    0.07 Ohm