6SVPC220M
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 220uF 6.3VDC 20% (6.3 X 5.9mm) SMD 0.027 Ohm 2320mA 2000h 105ƒA€A°C T/R
Description +
Search Keywords: 6SVPC220M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    6SVPC220M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Family:
    SVPC
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Lifetime:
    2000 h
  • Equivalent Series Resistance:
    0.027 Ohm
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Dimension:
    5.9 x 6.3mm mm