6SVP470MX
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 470uF 6.3VDC 20% (10 X 7.9mm) SMD 0.025 Ohm 3700mA 2000h 105°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 6SVP470MX
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    6SVP470MX
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Leakage Current:
    592@2Min uA
  • Equivalent Series Resistance:
    0.025 Ohm
  • Family:
    SVP
  • Dimension:
    7.9 x 10mm mm
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Lifetime:
    2000 h
  • Capacitance Value:
    470 uF