25SEPF330M
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 330uF 25VDC 20% (10 X 13mm) Radial 5mm 0.014 Ohm 5000mA 5000h 105ƒA€A°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 25SEPF330M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    25SEPF330M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Dimension:
    N/A
  • Family:
    SEPF
  • Lead Pitch For Radial:
    5 mm
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Construction:
    Aluminum Cylindrical Can
  • Lead Diameter:
    0.6 mm
  • Lifetime:
    5000 h
  • Leakage Current:
    1650@2Min uA
  • Equivalent Series Resistance:
    0.014 Ohm
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C