16SEPG270M
Panasonic
Conductive Polymer Aluminum Capacitor - 270uF ±20% - 16V - ESR: 8mOhm - Leaded - 6.3mm Dia x 10mm
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 16SEPG270M
  • Part No:
    16SEPG270M
    EAR99
    500
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 61
Can Ship immediately Buy all 61 in-stock or the regular minimum order quantity of 500