16SEPC470M
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 470uF 16VDC 20% (10 X 13mm) Radial 5mm 0.01 Ohm 6100mA 5000h 105ƒA€A°C Bulk
Description +
Search Keywords: 16SEPC470M
  • Part No:
    16SEPC470M
    EAR99
    200
  • Dimension:
    13(Max) x 10mm mm
  • Lifetime:
    5000 h
  • Lead Pitch For Radial:
    5 mm
  • Lead Diameter:
    0.6 mm
  • Equivalent Series Resistance:
    0.01 Ohm