- TXS2SS-LT-4.5V-X
TXS2SS-LT-4.5V-X
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 4.5VDC 1A DPDT(15x7.4x10)mm SMD Automotive
Description
Search Keywords: TXS2SSLT45VX
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:TXS2SS-LT-4.5V-X
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:4.5 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:1 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Dimension:15 x 7.4 x 7.4 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:15.6 mA