- TXS2-L2-4.5V
TXS2-L2-4.5V
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 4.5VDC 1A DPDT( (15mm 7.4mm 8.2mm)) THT Automotive
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: TXS2L245V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:TXS2-L2-4.5V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
40 -
Relay Construction:Latching Double Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:4.5 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:1 A
Mounting:Through Hole
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Dimension:15 x 8.2 x 7.4 mm
Termination Style:PC Pin
Coil Current:15.6 mA