- TXD2SS-24V
TXD2SS-24V
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 24VDC 1A DPDT(15x7.4x10)mm SMD
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: TXD2SS24V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:TXD2SS-24V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
40 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Dimension:15 x 7.4 x 10 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:9.6 mA