- TXD2-L-4.5V
TXD2-L-4.5V
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 4.5VDC 1A DPDT(15x7.4x8.2)mm THT
Datasheet Accessories Notify Me
Description
Search Keywords: TXD2L45V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:TXD2-L-4.5V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:4.5 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Through Hole
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Dimension:15 x 7.4 x 8.2 mm
Termination Style:PC Pin
Coil Current:33.3 mA