- TQ2SS-L-24V
TQ2SS-L-24V
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 24VDC 2A DPDT(14x9.3x7.5)mm SMD
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tube Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: TQ2SSL24V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:TQ2SS-L-24V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Relay Construction:Latching Single Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Dimension:14 x 9.3 x 7.5 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:4.2 mA