- TQ2SS-L2-24V-X
TQ2SS-L2-24V-X
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 24VDC 2.88KOhm 2A DPDT (14x9.3x7.5)mm SMD General Purpose Relay
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: TQ2SSL224VX
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:TQ2SS-L2-24V-X
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490050
COO:JP
ECCN:EAR99
Reel Pack:
500 -
Relay Construction:Latching Double Coil
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Dimension:14 x 9.3 x 7.5 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:8.3 mA