- TQ2SL-L2-1.5V-X
TQ2SL-L2-1.5V-X
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 1.5VDC 16Ohm 2A DPDT (14x11.5x7.5)mm SMD General Purpose Relay
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: TQ2SLL215VX
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:TQ2SL-L2-1.5V-X
ECCN:EAR99
Reel Pack:
500 -
Relay Construction:Latching Double Coil
DC Coil Voltage:1.5 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Dimension:14 x 11.5 x 7.5 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:93.8 mA