- TQ2SL-L-12V-X
TQ2SL-L-12V-X
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 12VDC 2.057KOhm 2A DPDT (14x11.5x7.5)mm SMD General Purpose Relay
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: TQ2SLL12VX
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:TQ2SL-L-12V-X
ECCN:EAR99
Reel Pack:
500 -
Relay Construction:Latching Single Coil
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Dimension:14 x 11.5 x 7.5 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:5.8 mA