- TQ2-2M-4.5V
TQ2-2M-4.5V
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 4.5VDC 1A DPDT-MBB(14x9x5)mm THT
Description
Search Keywords: TQ22M45V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:TQ2-2M-4.5V
Supplier Standard Pack:
50 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:4.5 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:1 A
Mounting:Through Hole
Operating Temperature:-40 to 50 °C
Dimension:14 x 9 x 5 mm
Termination Style:PC Pin
Coil Current:44.4 mA