- SP4-PL2-DC12V
SP4-PL2-DC12V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 10A 4PDT(51x25.6x22)mm THT
Description
Search Keywords: SP4PL2DC12V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:SP4-PL2-DC12V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
10 -
Relay Construction:Latching Double Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:4PDT
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-50 to 60 °C
Coil Resistance:480 Ohm