- SP4-DC24V
SP4-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 10A 4PDT(51x25.6x27.65)mm Plug-In
Description
Search Keywords: SP4DC24V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:SP4-DC24V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
10 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:4PDT
Mounting:Connector
Termination Style:0.187Quick Connect
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-50 to 60 °C
Coil Resistance:1.92 KOhm