- SP2-DC24V
SP2-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 10DC/15AAC DPDT(51x25.6x27.65)mm Plug-In
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: SP2DC24V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:SP2-DC24V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
20 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPDT
Mounting:Connector
Termination Style:0.187Quick Connect
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-50 to 60 °C
Coil Resistance:1.92 KOhm