- SFY5-DC24V
SFY5-DC24V
Panasonic Electronic Components
Relays 24VDC 864Ohm 6A 5PST-NO/SPST-NC(39x28.6x14.5)mm THT Compact Relay
Description
Search Keywords: SFY5DC24V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:SFY5-DC24V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:5PST-NO,SPST-NC
Maximum Current Rating:6 A
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Coil Resistance:864 Ohm