- SFY2-DC12V
SFY2-DC12V
Panasonic Electronic Components
Relays 12VDC 215Ohm 6A DPST-NO/DPST-NC(31x28.6x14.5)mm THT Compact Relay
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: SFY2DC12V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:SFY2-DC12V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:EU
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
200 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPST-NO,DPST-NC
Maximum Current Rating:6 A
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Coil Resistance:215 Ohm