- SFN4D-DC24V
SFN4D-DC24V
Panasonic Electronic Components
Relays 24VDC 1.4769KOhm 8A 4PST-NO/DPST-NC(53.3x33x14.5)mm THT Safety Relay
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Search Keywords: SFN4DDC24V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:SFN4D-DC24V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:EU
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Type:Safety Relay
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Coil Current:16.25 mA
Coil Resistance:1.4769 KOhm
Dimension:53.3 x 33 x 14.5 mm
Operating Temperature:-25 to 92 °C
Termination Style:PC Pin
Contact Arrangement:4PST-NO,DPST-NC
Contact Form:4 Form A,2 Form B
Maximum Current Rating:8 A