- PM4HF8-S-DC24VW
PM4HF8-S-DC24VW
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay DPDT 3A 24VDC Flush Mount/Surface Mount
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: PM4HF8SDC24VW
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:PM4HF8-S-DC24VW
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
Supplier Standard Pack:
1 -
Mounting:Flush Mount/Surface Mount
Type:Time Delay Relay
Contact Arrangement:DPDT
DC Coil Voltage:24 V
AC Coil Voltage:N/A
Contact Form:2 Form C
Maximum Current Rating:3 A