- PM4HF11R-M-DC12VS
PM4HF11R-M-DC12VS
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay DPDT 3A 12VDC Flush Mount
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: PM4HF11RMDC12VS
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:PM4HF11R-M-DC12VS
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
Supplier Standard Pack:
1 -
Mounting:Flush Mount
Type:Time Delay Relay
Contact Arrangement:DPDT
DC Coil Voltage:12 V
AC Coil Voltage:N/A
Maximum Current Rating:3 A