- NC4D-DC24V
NC4D-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 4A 4PDT(38.1x11.2x27.8)mm Socket
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: NC4DDC24V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:NC4D-DC24V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
20 -
Relay Construction:Non-Latching10725
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:4PDT10703
Maximum Current Rating:4 A
Mounting:Socket10716
Termination Style:Solder
Push to Test Button:No10724
Led Indicator:No10708
Operating Temperature:-40 to 55 °C
Coil Resistance:800 Ohm