- NC2EBD-JP-DC12V
NC2EBD-JP-DC12V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 5DC/3AAC DPDT(25.4x28.34x10.9)mm THT
Description
Search Keywords: NC2EBDJPDC12V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:NC2EBD-JP-DC12V
20 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPDT
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Coil Resistance:400 Ohm