- JW2EN-DC48V
JW2EN-DC48V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 48VDC 5A DPDT (( 28.6mm 12.8mm 20mm)) Through Hole
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JW2ENDC48V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JW2EN-DC48V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
COO:TH
Supplier Standard Pack:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:48 V
Contact Arrangement:DPDT
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:4.4 KOhm