- JS1F-F-48V-F
JS1F-F-48V-F
Panasonic Electronic Components
Power Relay 48VDC 5DC/10AAC SPDT(22x16x16.4)mm THT
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JS1FF48VF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JS1F-F-48V-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490050
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Relay Construction:Non-Latching10725
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:48 V
Contact Arrangement:SPDT10703
Maximum Current Rating:10
Mounting:Through Hole10716
Termination Style:PC Pin10727
Push to Test Button:No10724
Led Indicator:No10708
Operating Temperature:-40 to 105 °C
Coil Resistance:6.4 KOhm