- JS1F-B-48V
JS1F-B-48V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 48VDC 5DC/10AAC SPDT(22x16x16.4)mm THT
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Discontinued
Box Packaging
Description
Search Keywords: JS1FB48V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:JS1F-B-48V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8536490050
Supplier Standard Pack:
100 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:48 V
Contact Arrangement:SPDT
Maximum Current Rating:10
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Coil Resistance:6.4 KOhm