- HEV2AN-P-DC24V
HEV2AN-P-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 20A DPST-NO(41x50x39.4)mm THT
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: HEV2ANPDC24V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:HEV2AN-P-DC24V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
10 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPST-NO10703
Mounting:Through Hole
Operating Temperature:-40 to 55 °C