- HE2AN-S-DC24V
HE2AN-S-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 25A DPST-NO(51x34x52.8)mm Screw Mount
Description
Search Keywords: HE2ANSDC24V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:HE2AN-S-DC24V
Supplier Standard Pack:
10 -
Relay Construction:Non-Latching10725
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPST-NO10703
Mounting:Screw Mount10716
Termination Style:Screw Terminal10727
Push to Test Button:No10724
Led Indicator:No10708
Operating Temperature:-50 to 55 °C