- HE2AN-DC24V
HE2AN-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 25A DPST-NO(50mm 33mm 46.2mm) Plug-In
Description
Search Keywords: HE2ANDC24V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:HE2AN-DC24V
Supplier Standard Pack:
20 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPST-NO
Mounting:Connector
Termination Style:0.25Quick Connect
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-50 to 55 °C