- HE2AN-DC12V
HE2AN-DC12V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 25A DPST-NO(50x33x46.2)mm Plug-In
Description
Search Keywords: HE2ANDC12V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:HE2AN-DC12V
Supplier Standard Pack:
20 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPST-NO
Mounting:Connector
Termination Style:0.25Quick Connect
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-50 to 55 °C