- HE1AN-Q-DC48V
HE1AN-Q-DC48V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 48VDC 30A SPST-NO(60x33x46.2)mm Flange
Description
Search Keywords: HE1ANQDC48V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:HE1AN-Q-DC48V
Supplier Standard Pack:
20 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:48 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:Flange Mount
Termination Style:0.25Quick Connect
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-50 to 55 °C