- HC4D-HPL-AC115V
HC4D-HPL-AC115V
Panasonic Electronic Components
Relays 115VAC 3A 4PDT-MBB(27.2mm 20.8mm 36.7mm) THT General Purpose Relay Automotive
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: HC4DHPLAC115V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:HC4D-HPL-AC115V
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:115 V
DC Coil Voltage:N/A
Contact Arrangement:4PDT-MBB
Maximum Current Rating:3 A
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:Yes
Operating Temperature:-50 to 60 °C