- DSP2A-DC24V-R
DSP2A-DC24V-R
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 5A DPST-NO(20.2x11x10.5)mm THT
Description
Search Keywords: DSP2ADC24VR
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:DSP2A-DC24V-R
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPST-NO
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:1.92 KOhm
Product Guides
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
32
Ships today, if you order in
Buy all 32 in-stock or the regular minimum order quantity of 50