- DS1E-ML2-DC1.5V
DS1E-ML2-DC1.5V
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 1.5VDC 2A SPDT(15x9.9x9.9)mm THT
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: DS1EML2DC15V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:DS1E-ML2-DC1.5V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490050
50 -
Relay Construction:Latching Double Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:1.5 V
Termination Style:PC Pin
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Coil Resistance:6.25 Ohm