- DS1E-M-DC12V
DS1E-M-DC12V
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 12VDC 2A SPDT(15x9.9x9.9)mm THT
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: DS1EMDC12V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:DS1E-M-DC12V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPDT
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Coil Resistance:360 Ohm