- DK2A-L2-24V
DK2A-L2-24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 8A DPST-NO(20x15x10)mm THT
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: DK2AL224V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:DK2A-L2-24V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8536410020
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Relay Construction:Latching Double Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPST-NO
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 65 °C
Coil Resistance:2.88 KOhm