- CB1F-M-24V
CB1F-M-24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 20(NO)/10(NC)A SPDT(22x26x52)mm Bracket Automotive
Description
Search Keywords: CB1FM24V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:CB1F-M-24V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
50 -
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Relay Construction:Non-Latching
Max Contact Current:20A (NO) / 10A (NC)
Coil Voltage:24 VDC
Coil Current:75 mA
Coil Resistance:320 Ohm
Contact Material:Silver(Cadmium Free)
Must Operate Voltage:14 VDC
Must Release Voltage:8.4 VDC
Operate Time:15 ms
Seal:Flux Resistant
Mounting:Bracket Mount
Termination Style:0.25 Quick Connect
Dimension:30 x 22 x 52 mm
Operating Temperature:-40 to 85 °C