- CB1A-T-P-24V
CB1A-T-P-24V
Panasonic Electronic Components
Relays 24VDC 320Ohm 20A SPST-NO( (26mm 22mm 26mm)) THT Automotive Relay Automotive
Description
Search Keywords: CB1ATP24V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:CB1A-T-P-24V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
50 -
Contact Form:SPST-NO (1 Form A)
Relay Construction:Non-Latching
Max Contact Current:20A
Coil Voltage:24 VDC
Coil Current:75 mA
Coil Resistance:320 Ohm
Contact Material:Silver(Cadmium Free)
Must Operate Voltage:14 VDC
Must Release Voltage:8.4 VDC
Operate Time:15 ms
Seal:Sealed
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Dimension:26 x 22 x 26 mm
Operating Temperature:-40 to 125 °C